Previous courses

Previous courses

Mon 26 Feb
11:15-13:00 | AU Library, Bartholins Allé, building 1340, room 360
Course in literature search for the BAC project for students in Psychology
Get started with your bachelor project!
Fri 23 Feb
12:30-14:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Introduktion til EndNote X8 for Windows og Mac
Course in Danish.
Wed 21 Feb
12:15-14:00 | AU Library, Bartholins Allé, building 1340, room 360
Course in literature search for the BAC project for students in Psychology
Get started with your bachelor project!
Tue 20 Feb
14:00-15:30 | AU Library, Sundhedsvidenskab, Vennelyst Boulevard 4, Store-IT lab, bygn. 1266, lok. 316
Introduktion til EndNote X8
Course in Danish.
Tue 20 Feb
11:15-13:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Mon 19 Feb
10:15-12:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Mon 19 Feb
10:00-11:30 | AU Library, Nobelparken - bygn. 1465 - lokale 226
EndNote X8 - introduktion til et referenceværktøj
Course in Danish.
Fri 16 Feb
12:30-14:30 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Thu 15 Feb
09:15-11:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Wed 14 Feb
10:15-12:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Tue 13 Feb
09:30-11:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Introduktion til EndNote X8 for Windows og Mac
Course in Danish.
Mon 12 Feb
10:15-12:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Fri 09 Feb
12:30-14:30 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Thu 08 Feb
12:15-14:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish
Wed 07 Feb
12:15-14:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Kursus i litteratursøgning til BAC-opgaven for studerende på Psykologi
Course in Danish.
Tue 06 Feb
09:00-12:00 | Lille juridisk, bygning 1342, lokale 355
Juridisk informationssøgning - Dansk ret
Course in Danish.
Mon 05 Feb
10:15-11:45 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Introduktion til EndNote X8 for Windows og Mac
Course in Danish.
Thu 01 Feb
12:00-15:00 | AU Librarys undervisningslokale 360, bygning 1340
Juridisk informationssøgning - International ret
Course in Danish.
Wed 31 Jan
09:00-12:00 | Lille juridisk, bygning 1342, lokale 355
Juridisk informationssøgning - Dansk ret
Course in Danish.
Thu 25 Jan
13:00-14:30 | AU Library, Nobelparken - bygn. 1465 - lokale 226
EndNote X8 - introduktion til et referenceværktøj
Course in Danish.
Tue 23 Jan
14:00-15:30 | AU Library, Sundhedsvidenskab, Vennelyst Boulevard 4, Store-IT lab, bygn. 1266, lok. 316
Introduktion til EndNote X8
Course in Danish.
Tue 23 Jan
10:15-12:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Litteratursøgning for kandidatstuderende på Psykologi
Course in Danish.
Thu 18 Jan
12:15-16:00 | Building 1441, Room 010, Tåsingegade 3, 8000 Århus C.
Seminar in literature searches and reference handling for English speaking master thesis writers at Faculty of ARTS
Thu 18 Jan
10:15-12:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Litteratursøgning for kandidatstuderende på Psykologi
Course in Danish.
Wed 10 Jan
10:15-12:00 | AU Library, Bartholins Allé, bygn. 1340, lok. 360
Litteratursøgning for kandidatstuderende på Psykologi
Course in Danish.

Showing results 26 to 50 of 158

Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next